Радіо Клезмер-2019

Розпочинаючи із осені 2018 року Община, Масорті Всеукраїнський благодійний фонд «Заради тебе» спільно із Громадською організацією «Соціальний капітал» заснували проект «Радіо Клезмер» з Михаль Стамов. Основною метою проекту є популяризація сучасної клезмерської музики, її вплив на українську культуру, позиціювання України, як батьківщини клезмерської музики, літератури на ідиш, та Хасидизму; формування іміджу України в світі, як сучасної Європейської держави та розвиток культурних зв’язків з іншими країнами через єврейську спадщину.
Радіопрограма складається із трьох основних частин:
— «Клезмерська історія» присвячена походженню клезмерської музики, її розвитку, та традиційним музичним інструментам;
— «Зірка клезмеру» розповідає про видатних клезмерських артистів, надає можливість послухати їх найкращі хіти;
— «Клезмери сьогодні» — це новини та музичні прем’єри з України та всього Світу.
Також до кожного блоку запрошуються гості програми (музиканти, критики, історики, інші фахівці). Їх участь обумовлена вільним часом запрошених або їх присутністю в Києві. «Радіо Клезмер» виходить в ефір двічі на місяць на хвилях однієї популярної ФМ-радіо станції. Планується також запуск програми на інших хвилях за наявності фінансування.
Ми впевнені, що такий радіо проект має велике значення для сучасної Європи та європейського розвитку багатокультурної та багатонаціональної України в цілому. Окрім того, ми переконані, що популяризація клезмерської музики сприятиме зменшенню випадків антисемітизму та буде яскравим проявом єврейсько-українського діалогу.