Круглый стол 10.11.2014

Круглий стіл: «Міжнародний День боротьби з фашизмом та антисемітизмом»
10 листопада о 16.00 відбувся «круглий стіл» на тему: «Міжнародний День боротьби з фашизмом та антисемітизмом». (Зала 2)

Організатори: Асамблея Національностей України, Всеукраїнський Благодійний Фонд «Заради Тебе» та Єврейський Форум України.

Учасники:
Ровшан Тагієв – голова Асамблеї Національностей України; Аркадій Монастирський – президент Єврейського Форуму України; Юлія Гольденберг — Голова Правління ВБФ «Заради Тебе»; Геннадій Друзенко -Урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики; Василь Костицький — голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі; Протоієрей Георгій Коваленко — УПЦМП; Іцхак Кармель Каган — заступник посла держави Ізраїль в Україні; Анка Фельдгузен – радник-посланник, постійний заступник посла Федеративної Республіки Німеччини в Україні; Петро Шарафетдинов – президент Всеукраїнського татарського культурного центру «Туган Тел»;Едуард Багіров — голова Правління МПО «Міжнародна ліга захисту правгромадян України»; Олександр Найман — виконавчий директор «Академії історії та культури євреїв ім. Шимона Дубнова»; Ашот Аванесян — голова Ради національно-культурних громад; Гурбан Аббасов — голова Азербайджанського культурного центру ім. Мусліма Магомаєва; Рабін Реувен Стамов – офіційний представник всесвітнього руху традиційного іудаїзму в Україні;

663981_200 663982_200 663983_200 663980_200 663985_200 663984_200

Коротко.
9 листопада 1938 року увійшло в історію як «Кришталева ніч».
Під час загального єврейського погрому в Німеччині було спалено і зруйновано більше 300 синагог і єврейських будинків. Загинуло більше 90 німецьких євреїв. За рішенням ООН цей день відзначається в усьому світі як день боротьби з проявами фашизму, ксенофобії та антисемітизму.
З того часу минуло майже 80 років, але загроза фашизму та різних проявів національної нетолерантності існує і сьогодні.

Підсумкові матеріали:

Усі присутні зазначили, що сьогодні в Україні не має державного антисемітизму, але, нажаль, на побутовому рівні ми з ним все ще стикаємось.
Аркадій Монастирський, Президент Єврейського Фонда України дав загальну довідку про Кришталеву ніч.
«Ми за рік зробили фантастичний крок вперед – від розподілу україномовні та російськомовні українці до багатоетнічної, багатомовної, полікультурної , мультикультурної політичної сучасної нації. Наші праві радикальні партії отримали на останніх виборах у Раду разом 6,5% і не потрапили до Ради. Ми можемо пишатися, що в країні створені умови для всіх націй», підкреслив урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики Геннадій Друзенко.
«Ми повинні запитувати самі себе, як нам боротися з антисемітськими тенденціями. І це в першу чергу виховання», сказала пані Анка Фельдгузен.
Заступник посла держави Ізраїль в Україні Іцхак Каган зазначив, що дуже правильно пам’ятати минуле, але треба говорити про сьогодення. У сучасному світі Ізраїль автоматично звинувачують у всьому. В Комітеті з прав людини 90% всіх резолюцій за останні 5 років стосуються Ізраїлю. Нам треба бути дуже уважними щодо того, що відбувається зараз у світі. Ми маємо бути готові захистити себе.
Druzenko_Jul_Rovshan Druzenko_Jul_Rovshan_Arkadiy Василь Костицький
«Вбивство людей це жахливо, вбивство за національною ознакою – ще жахливіше. Саме це і відбулося у Кришталеву ніч. Різні народи ставали жертвами ксенофобії та фашизму. Зараз український народ страждає від цього. Інформація спотворюється і ми знаємо такі приклади. Ми маємо дати чітку оцінку того, що відбувається і дати рекомендації органам влади. Ми маємо бути усі разом у боротьбі з будь-якими проявами фашизму та ксенофобії», зазначив Голова Асамблеї національностей України Ровшан Тагієв.
Голова ВБФ «Заради тебе» Юлія Гольденберг підкреслила «Зараз йде інформаційна війна. Дуже багато маніпуляцій щодо фашизму, антисемітизму, ксенофобії… Ми маємо бути дуже обережні, щоб не стати жертвами цієї «гри» та не перейти межу. Крім того, історія вчить нас, що, нажаль, в різних негараздах, особливо економічних, дуже часто звинувачували євреїв. Дуже хочеться сподіватись, що українське громадянське суспільство дійшло того рівня, коли це не відбудеться. Вибори дають нам таку надію.»

Фото_круглый стол_10.11.2014 028 Фото_круглый стол_10.11.2014 006 Фото_круглый стол_10.11.2014 008 Фото_круглый стол_10.11.2014 013
На думку голови Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, протоієрея Георгія Коваленка, безвідповідальність у використанні термінів, на кшталт «фашизм» чи «нацизм» може так само стати причиною розпалювання міжнаціональних конфліктів, як і самі прояви антисемітизму.
«Ми живемо в ситуації, коли безвідповідальне використання таких термінів, як фашизм, нацизм так само веде до розпалювання міжнаціональної, міжконфесійної чи інших видів ворожнечі, підкреслив протоієрей.

У рамках круглого столу учасники отримали моніторинг проявів антисемітизму в Україні за січень – жовтень 2014 року, що було підготовлено Єврейським Фондом України.
За результатами роботи Круглого Столу було прийнято рішення про направлення колективного Звернення до Президента України, Верховної Ради, а також іншим державним та неурядовим організаціям із пропозиціями щодо практичного запобігання проявів фашизму, антисемітизму, ксенофобії, расової чи національної нетерпимості в Україні.