Круглый стол 27.08.2014

27 серпня 13-00 відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Україна різноманітна — Україна єдина: Благодійництво та Бізнес — базис для формування громадянського суспільства »
Організатор: БФ «Всеукраїнський благодійний фонд «Заради тебе».
Обговорювалися питання:
-Звільнення від оподаткування підприємств при наданні благодійної допомоги неприбутковим організаціям. Реалії Українського законодавства;
-Податкові пільги для бізнесу при наданні благодійної допомоги в країнах Західної Європи та США. Аналіз законодавства;
-Загальна оцінка ефективності благодійництва в Західної Європи та США.
Учасники: Юлія Гольденберг — директор Всеукраїнського благодійного фонду «Заради тебе»; Володимир Пальчик — керівник ТОВ «ЮрБізнес Консалтинг»; Оксана Устинова — директор благодійного фонду «Ксена»; Юрій Бурдим — начальник відділу аудиту ПрАТ «Де Візу»; Ірина Кацал — директор департаменту корпоративних комунікацій ПрАТ «Де Візу»; Ольга Сніжко — консультант з податків та зборів ПрАТ «Де Візу»; представники бізнесу, журналісти, громадські організації.

648231_200648230_200648232_200648229_200648228_200648233_200

 

 

 

 

Підсумкові матеріали:
Рівень благодійності в Україні зростатиме лише при лібералізації законодавства — учасники круглого столу
Україна потребує внесення змін до Податкового кодексу з метою лібералізації законодавства та підвищення рівня благодійності.
На цьому наголосив керівник ТОВ «ЮрБізнес Консалтинг» Володимир Пальчик під час круглого столу в Укрінформі.
«У США та Західній Європі законодавство сприяє розвитку благодійності, Україна ж відстає щодо цього, принаймні, на десятиріччя. Обсяг благодійної допомоги в Америці за 2014 рік становить 316 млрд доларів — це 2% ВВП. В Україні сума благодійності падає — якщо у 2012 році рівень благодійної допомоги становив 1%, то у 2013-му він зменшився до 0,7% ВВП. Неприйняття змін до закону про благодійність сприяє тому, що вмирає благодійність у нашій державі. Бізнес не має стимулів надавати будь-яку благодійну допомогу — як благодійним фондам, так і безпосередньо громадянам, які її потребують», — зазначив Володимир Пальчик.
Він підкреслив, що в першу чергу необхідні податкові пільги для бізнесу. «Зокрема, потрібні зміни до Податкового кодексу в частині збільшення суми оподаткованого доходу, яка може бути перерахована благодійним організаціям, — з 4% до 20%», — вважає керівник ТОВ «ЮрБізнес Консалтинг».
Юлія Гольденберг — директор Всеукраїнського благодійного фонду «Заради тебе» — додала, що український бізнес при наданні благодійної допомоги майже не звільняється від податку.
«При наданні нецільової благодійної допомоги фізичній особі благодійна організація виступає податковим агентом і має сплачувати податок у разі, якщо сума наданої благодійної допомоги перевищує рівень мінімальної зарплатні. А на ці кошти ми могли б надати додаткову допомогу постраждалим, переселенцям, людям похилого віку. Зараз економічна криза, незахищені верстви населення у скруті. Також тяжка ситуація на сході країни — бійці зони АТО, переселенці потребують допомоги. Тому для нас питання благодійності є дуже важливим», — зокрема наголосила вона.
DSC06850 DSC06849 DSC06848 DSC06845 DSC06841 DSC06852
Учасники круглого столу — представники благодійних організацій, бізнесу, юристи, податківці — домовилися створити робочу групу для опрацювання пропозицій. Також вони планують створити відповідний сайт у мережі інтернет, де це питання обговорити на загальноукраїнському рівні за участю всіх охочих, — з тим, щоб запропонувати ці зміни до Податкового кодексу.