Круглый стол 20.06.2014

Прес-конференція: «Марш Миру та Згоди: теорія та практика развитку міжнаціонального і міжрелігійного діалогу; паломницькі марші за участю представників різних релігій і народів, як форма межрелігійного і міжнаціонального співробітництва»

20 червня, о 13.15 у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ (зал на 2 поверсі) відбулася прес-конференція на тему: «Марш Миру та Згоди: теорія та практика развитку міжнаціонального і міжрелігійного діалогу; паломницькі марші за участю представників різних релігій і народів, як форма межрелігійного і міжнаціонального співробітництва».
Організатори — Всеукраїнський благодійний фонд «Заради тебе» в партнерстві з Асамблеєю Національностей України за підтримки CIVICUS.
Учасники: Юлія Гольденберг — голова правління Всеукраїнського благодійного фонду «Для Тебе»; Аркадій Монастирський — президент Єврейського форуму України; Руслан Абдуллін — виконавчий директор Маршу Миру та Згоди, голова етнокультурного громадського об’єднання татар і башкір м.Шимкента «Ак Барс», член Президіуму Асоціації татар і башкір Казахстану.
634242_200 634243_200 634244_200
Марш Миру і Злагоди, який стартував у Казахстані і завершиться в Греції, прибув в Україну. Його учасники на своєму шляху розкажуть правду про події в нашій країні.
Про це сказав Руслан Абдуллін — виконавчий директор Маршу, на засіданні круглого столу в Укрінформі.
«Після закінчення Маршу Миру ми маємо намір на всьому зворотному шляху провести зустрічі, круглі столи. Ми щиро, чітко, ясно і недвозначно будемо говорити про те, що бачитимуть наші очі ті 14 днів, які ми пройдемо пішки півднем України. Ми донесемо свою думку до громадськості», — сказав Р.Абдуллін.
Він зазначив, що проект Маршу — вже 5-го числом — був розроблений ще 2 роки тому, його шлях пролягає по території шести держав. Зміна ситуації в Україні не налякала учасників, вони не захотіли виключити Україну з цього маршруту.
23 червня о 9.30 від пам’ятника Дюку Рішельє планується пройти пішки протягом двох тижнів південь України. Потім — Румунію, Болгарію, щоб 7 серпня в грецьких Салоніках цей Марш закінчити.
634241_200 634240_200 634245_200
«Ми організація громадська і пропонуємо людям не політичні гасла, а гасло миру між народами, злагоди між релігіями. І, як ніколи, сьогодні Україна хоче чути саме ці слова. Ми хочемо звернутися до людей віруючих, до тих, хто не може залишатися байдужим у такий серйозний момент, і підтримати або словом, або справою, або молитвою», — наголосив Абдуллін.
Учасники круглого столу — представники різних релігій і національностей, зазначали, як важливо використати цей рух для встановлення миру в нашій країні, для інформування, зокрема російського суспільства, про реальний стан справ в Україні.
«Ми чітко розуміємо, що коріння того, що відбувається в Україні, — не в міжетнічних або міжрелігійних протиріччях. Такий рівень толерантності не скрізь властивий в Європі. Але нам всім потрібно подумати, як використати такі дискусії для досягнення миру в Україні. Так співпало, що дві години тому Президент Порошенко оголосив мирний план. І нам потрібно подумати над тим, як ми можемо брати участь в його втіленні, знаходити конкретні шляхи вирішення», — сказав Марюс Януконіс — заступник посла Литовської Республіки в Україні.
Президент Конгресу кавказьких народів України Паша Мамедов-Ілісуйський зазначив, що Росії потрібно донести інформацію про те, що Україна — це країна, де представники всіх національностей згуртувалися в ім’я цілей, інтересів українського народу, що Україна є прикладом толерантності суспільства для багатьох своїх сусідів.
«Україна завжди була дуже толерантною країною. Мені дуже хочеться, щоб коли ви закінчите Марш по території України, ви зрозуміли, наскільки гостинні, доброзичливі наші люди, незалежно від свого етнічного походження. Нас набагато більше об’єднує, ніж роз’єднує. І нам дуже боляче дивитися на все те, що відбувається з росіянами», — наголосила Юлія Гольденберг — голова правління Всеукраїнського благодійного фонду «Для Тебе».
DSC06798 DSC06789 DSC06797
Президент Всеукраїнського татарського дому «Туган Тел» Петро Шарафутдінов нагадав, що Руслан Абдуллін представив свій Марш миру ще під час подій на Майдані. Шарафутдінов також виступив з пропозицією ініціювати після завершення Маршу миру створення Всесвітньої організації всіх релігійних конфесій.