Виставка «Історія крізь обличчя» у Верховній Раді України 27.01.2021

27 січня у всьому світі відзначався День пам’яті жертв Голокосту. Серед інших пам’ятних заходів було таке, до якого я мав відношення.
Це фотовиставка «Історія крізь особи» в будівлі Верховної Ради, організована Всеукраїнським благодійним фондом «Заради тебе», яким керує моя давня добра знайома і колега Юлія Гольденберг. Організація виставки у такій особливій локації стала можливою завдяки підтримці спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова і народних депутатів Олега Семінського і Миколи Княжицького. В своїх промовах на відкритті заходу народні депутати України говорили про важливість проекту.

Три десятка фотопортретів українських Праведників народів світу і їх дітей. Більшою мірою, дітей, звичайно, оскільки від часів подій нас відділяють уже вісімдесят років. І самі ці діти Праведників вже люди похилого віку. А тоді саме їх життя стояли на кону. Якби нацисти дізналися, що батьки цих сьогоднішніх літніх переховують євреїв, усю родину було б знищено разом з євреями.
Зберегти пам’ять і висловити подяку — таке завдання ставить перед собою виставка «Історія крізь обличчя» (куратор — Ігор Лабунец) і супроводжуючі її анотації та буклет, текст якого писав і я. В цьому і є моє відношення до заходу.

До Голокосту я теж мав відношення, на жаль. А хто з нас, українських євреїв, не мав? Для мене Голокост — не абстрактне поняття і не пафосні церемонії. Це мій рідний дід Соломон Шумов і його мати, моя прабаба Хана Хавіна, убиті в вересні 41-го в «акції» в Запоріжжі. І ще чимало більш далеких родичів, убитих нацистами і їх посібниками тільки за те, що були євреями.
Природно, що тема Голокосту для мене болюча і неприємна. Але є в ній аспект, ухилитися від дотику до якого, неможливо. Це ті, кого називають Праведниками світу, ті люди, хто рятував євреїв в роки Катастрофи — ризикуючи власним життям і життям своїх дітей. Рятували як знайомих і сусідів, так і зовсім незнайомих людей. Рятували просто тому, що були людьми і залишилися ними в екстремальній ситуації.
Число Праведників народів світу в Україні, згідно з даними інституту Катастрофи і героїзму Яд Вашем, на 1 січня 2020 року становить 2659 чоловік. Це четвертий показник у світі. І це тільки задокументовані і доведені випадки, а скількох історій ми не знаємо і не дізнаємося вже ніколи? У реальності їх, безумовно, було більше, — наголосила в своїй промові голова Правління ВБФ «Заради тебе» Юлія Гольденберг.
Співголова комітету Дипломатичного корпусу Всесвітнього Єврейського Конгресу Вікторія Годік підкреслила важливість й актуальність подібних заходів в сучасній Україні, якій так необхідні свої справжні герої, якими потрібно пишатися. Вони ризикували собою і своїми близькими, щоб врятувати зовсім незнайомих їм людей. Вони є саме той промінь світла, який допоміг розвіяти велику темряву.


Про захід:https://cutt.ly/wkrGlLa
https://www.rada.gov.ua/news/Novyny/202147.html
http://www.golos.com.ua/collection/5786
https://www.youtube.com/watch?v=80_uJ6rHZ3I&fbclid=IwAR0JRjUfj7FKh-2uCbcWTyZNT2T-ixJ7R_kUgTUjNlYoS0I1Ggq5YDvnCSg Еспресо
https://www.facebook.com/verkhovna.rada.ukraine/posts/3924969237527586
https://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/202147.html?fbclid=IwAR2ymFmcAmKeRziZXznSTjSsUhXjGVTn7BeJgeOPV7fjrsw4o-cryk1zfR8
https://www.youtube.com/watch?v=DHIFdyj7A9k&fbclid=IwAR3tukZCD7ToRw2rD6OW6AUyEwVeplzOn9H5CbzXJOZXvx44B5x39Cd1J2M Рада
https://uazmi.org/video/post/DHIFdyj7A9k?fbclid=IwAR2wcApB25-8uWTRonILvww7-ZUnj1tW-VwQ6xSL9QLJvv5mdPHvsqlb_7E

xvideos
xnxx
xvideos
sex việt
Phim sex
tiktok download
mp3 download
porn
Chinese Sex
Free Music
Ludacris And Queen Latifah Movie
Last Squeek Tonight

xvideos
xnxx
xvideos
sex việt
Phim sex
tiktok download
mp3 download
porn
Chinese Sex
Free Music
Ludacris And Queen Latifah Movie
Last Squeek Tonight