Міжконфесійна Ханука 2018 (5779)

Ханука – неймовірно яскраве свято, яке щороку привертає увагу не тільки євреїв, але і багатьох людей інших віросповідань, що робить його все більше значущим. Цей факт спонукав голову Всеукраїнського благодійного фонду «Заради тебе» Юлію Гольденберг та головного рабина консервативного іудаїзму в Україні Реувена Стамова організувати перше в Україні Міжконфесійне запалювання ханукальної свічі «Заради світла».
4 грудня усі запрошені зібралися у затишному, по-справжньому домашньому приміщенні громади консервативного іудаїзму МАСОРЕТ. Враховуючи той факт, що на заході були присутні не лише євреї, рабин Реувен Стамов розповів, а кому і нагадав, про традиції та історію свята світла, радості та веселощів. Після запалювання представниками різних релігійних конфесій та почесними гостями третьої свічі Хануки, відбулася традиційна вечеря, на якій гостей частували кошерними ханукальними смаколиками. За святково прикрашеними столами, серед гостей були посол Литви в Україні Марюс Януконіс, заступник посла Германії Вольфганг Біндзайль, радник посла Ізраїля, голова представництва «Натів» в Україні Фелікс Гурвич, представник УАПЦ Володика Володимир, отець Олександр (римо-католицька церква св. Олександра), директор департаменту культури КМДА Діана Попова, голова Асоціації єврейських громад та організацій України Йосип Зісельс, голова Єврейського фонду України імені Аркадія Монастирського Роксана Гамарник, діячі культури, журналісти, дипломати, члени громади.


Третя свіча Хануки запалюється заради дітей, тому всі, хто виступав, бажали здоров’я та щастя дітям, які, на жаль, дізналися що таке війна. Підкреслювалось, що не має значення,яку віру ми сповідуємо, яке в нас етнічне походження, яких традицій ми притримуємося, головне, що в нас є віра в єдиного Б-га, що наші подумки прагнуть світла та добра та ми є один в одного та підтримуємо один одного,тому світло, добро та мир завжди переможуть. Учасники заходу молилися за мир та стабілізацію ситуації в Україні та в усіх куточках світу.
На завершення події співорганізатор заходу Міхаль Стамов, директор освітніх програм центру консервативного іудаїзму МАСОРЕТ, запевнила усіх присутніх, що приказка «перший млинець (а у випадку з Ханукою, пончик «суфганійот») нанівець» не стосується заходу «Заради світла» та пообіцяли зібратися на Міжконфесійне запалювання ханукальної свічі і наступного року.