Новини

Пресса о нас   Читать далее

Перше засідання Громадської ради Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” (BYHMC) пройшло у стінах Національного університету ім. Тараса Шевченка, зібрало більше 60 учасників та стало платформою для обговорення сучасних культурних, етичних та історичних реалій України. Під час дискусії представники єврейської громади, державних органів, громадських організацій, а також науковці, історики та активісти культури мали змогу поділитися поглядами та виступити із пропозиціями щодо розвитку проекту. ВБФ «Заради тебе» теж бере участь у роботі Громадської ради.
http://babiyar.org/byhmc-ews/posts/news/byhmc-zaprosue-vsih-bazaucih-priednatisa-do-obgovorenna-proektu

rosh-ha-shana_%d1%83%d0%ba%d1%80

День незалежності_23.08.13_1 (1)

Пурим_2016_рус_лого моно_1

Новый год_2016_1

Hannukah_2015

Дорогие ветераны!
Поздравляем Вас с 70-летием Победы.
Желаем Вам крепкого здоровья и долголетия.

День победы_2015

Passover_Site

ПРЕС-АНОНС

30 березня 2015 року об 11.00
відбудеться прес-конференція щодо
V Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» за участю представників оргкомітету та членів журі Конкурсу

З метою популяризації духовних і моральних надбань, консолідації зусиль, спрямованих на моральний саморозвиток особистості, здатної забезпечити країні гідне місце у цивілізованому світі, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнів і студентів, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних цінностей, почуття любові до багатоетнічної та толерантної України, готовності до захисту України, забезпечення її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості уже вп’яте в Україні проводиться Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок».
Учасники Конкурсу – учні та студенти навчальних закладів України. Конкурс передбачає індивідуальну та групову участь.
V Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок» стартував у жовтні 2014 року і буде завершений урочистою церемонією нагородження переможців 23 квітня 2015 року в актовій залі Київського університету Імені Бориса Грінченка, за адресою: вул. Маршала Тимошенка, 13-б (ст.м. Мінська).
Для участі в Конкурсі учасники подавали творчі звіти в таких формах: фоторепортаж, стіннівка, плакат, текстові матеріали (нарис, вірш, буклет та ін.), відеосюжет тощо), які розкривали зміст, тривалість, цільову аудиторію, результати та наслідки діяльності.
Про підготовку і перебіг цьогорічного Конкурсу, Положенням про Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок» можна ознайомитися за посиланням: http://www.moral.gov.ua/konkurs5/
Особливістю цьогорічного Конкурсу є велика кількість робіт, присвячених незалежності України, учасникам АТО та соціальній допомозі сім’ям пересенців.
Свої творчі звіти усі бажаючі надсилали до 20 березня 2015 року.
Згідно із статистичними довідками, що надійшли з усіх областей України цьогоріч в Конкурсі взяли участь близько 5 тисяч учасників.
До участі у прес-конференції запрошені: Герой України український дисидент і політик, громадський діяч Левко Лук’яненко, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч Іван Драч, Президент ВГО «Асоціація українських правників» Василь Костицький, Голова правління БО «Всеукраїнський благодійний фонд «Заради тебе» Юлія Гольденберг, Президент Фонду волонтерів України Тимофій Нагорний, Президент Західно — Української Асоціації «Спадщина України» Ірина Квасниця, Директор Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету ім. Т. Шевченка Галина Сазоненко, Почесний голова Союзу Українок Лілія Григорович та інші.
З перебігом Конкурсу та його результатами Ви зможете ознайомитись відвідавши прес-конференцію, що відбудеться за адресою:
прес-центр інформаційного агентства «Главком», вул. Шовковична, 8/20

Початок прес-конференції: 11 год. (реєстрація з 10.30 год.)
Акредитація журналістів обов’язкова за тел. 486-16-84 до 18.00 год. 27.03.2015.
ОРГКОМІТЕТ V Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок»

Пурим_2015
images_rus

Channukah_рус_1

logologo

ЗВЕРНЕННЯ
до Адміністрації Президента України, до Верховної Ради і Кабінету Міністрів України

За підсумками роботи круглого столу з питання
«ПРАВА НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН У СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ»
(Присвяченого Міжнародному Дню Прав Людини)

10 грудня 2014 року у Київському Національному Університеті ім. Шевченко відбувся Круглий Стіл «Права національних громад в сучасному українському суспільстві», приурочений до Міжнародного дня прав людини.

Круглий Стіл було організовано Асамблеєю Національностей України спільно з Благодійним Фондом «Заради Тебе».

У роботі Круглого Столу взяли участь голова Асамблеї Національностей України Ровшан Тагієв, завідувач відділу з питань етнонаціональної політики, релігій і закордонних українців секретаріату Кабінету Міністрів України Юрій Решетніков, голова Національної Експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький, народний Депутат Верховної Ради України VII скликання Олесь Доній, Президент Єврейського Форуму України Аркадій Монастирський, голова правління БФ «Для Тебе» Юлія Гольденберг, депутат Київради Олександр Харченко, Петро Шарафетдинов — Президент татарського культурного центру «ТУГАН ТЕЛ», Рабин Реувен Стамов — офіційний представник всесвітнього руху традиційного іудаїзму в Україні, Прот. Георгій Коваленко – УПЦМП, Володимир Пальчик — керівник ТОВ «ЮРБІЗНЕС Консалтинг», Олександр Найман — виконавчий директор ГО «Академія історії та культури євреїв ім. Шімона Дубнова », кандидат політичних наук, Фараджалах Мохаммад — головний редактор інформаційного агентства «УММА», Гурбан Абассов – Народний артист України, голова азербайджанського культурного центру ім. Мусліма Магомаєва та ін..

Круглий Стіл проводився з метою забезпечення права громадськості на участь у прийнятті політичних рішень і дослідження рівня сформованості системи захисту прав і свобод національних меншин в сучасному суспільстві, включаючи ступінь їх відповідності міжнародним нормам і зобов’язанням України.

На даному етапі є необхідність у системному задоволенні прав національних меншин на національному та регіональному рівнях, залучення представників національних меншин до консультацій, що дозволить державі продемонструвати рівень зрілості демократичного устрою в країні, виявити зацікавленість у налагодженні ефективного діалогу з громадськістю та побудувати системний підхід, який допоможе забезпечити права людини та виконання Україною своїх обов’язків, в тому числі органами державної влади щодо забезпечення основних прав і свобод громадян України.

Учасники Круглого столу, представники правозахисних громадських організацій, керівники національно-культурних товариств України, науковці-фахівці у сфері етнополітичного розвитку суспільства, констатують, що сформована в Україні політико-правова система регулювання міжнаціональних відносин достатньою мірою відповідає потребам демократичного розвитку поліетнічного та поліконфесійного суспільства, а також міжнародним стандартам у сфері захисту національних меншин.

Подальшому удосконаленню механізмів захисту прав національних меншин України значною мірою сприяють відповідні двосторонні міждержавні угоди, співпраця з іншими країнами у рамках змішаних міжурядових комісій з питань забезпечення прав національних меншин, міжвідомчих угод про співробітництво у сфері міжнаціональних відносин.
Українська держава не лише декларує та гарантує права національних меншин, але й сприяє їх практичній реалізації. За роки незалежності національні меншини України отримали реальну можливість для самовираження та самоорганізації. Сьогодні в нашій країні понад 1000 національно-культурних товариств, 33 з яких мають всеукраїнський статус.
Разом з тим учасники Круглого столу висловили стурбованість щодо порушення прав наших співгромадян у зоні АТО та в анексованому Криму (особливу занепокоєність викликає ситуація, що склалась навколо татарської громади). Також учасники заходу стурбовані політичним протистоянням, що склалося в Україні, у зв’язку із його можливими негативними наслідками для сфери етнічних відносин, оскільки саме ця сфера часто стає жертвою політичного радикалізму з боку сторін політичного конфлікту.
У зв’язку з цим саме сьогодні, в Міжнародний День захисту прав людини, вважаємо за необхідне :

1. Звернутися від імені національних меншин до громадян України із закликом про збереження стабільності та міжнаціональної злагоди в державі.
2. Висловити застереження щодо політизації сфери етнічних відносин, протиставлення громадян України за етнічними, релігійними, мовними ознаками та регіональними культурними особливостями.
3. Забезпечити притягнення до відповідальності всіх винних у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, у тому числі в антисемітських, антиросійських (спрямованих на пересічних громадян РФ та на росіян, що мешкають в Україні) та антиукраїнських акціях.
4. Міністерству закордонних справ України та уряду в цілому докласти максимум зусиль і зробити усе можливе для звільнення наших співвітчизників, які безпідставно знаходяться за гратами на території РФ та у полоні на сході країни;
5. Створити Міжвідомчу комісію з питань протидії ксенофобії, міжетнічній та расовій нетерпимості
6. Виділити в Національному музеї історії України зал для експозицій з історії та культури національних меншин України
7. Забезпечити повне виконання Постанови Верховної Ради від 5 липня 2011 №3560-VI «Про сімдесятиріччя трагедії Бабиного Яру», що передбачає, зокрема, щорічно відзначати День пам’яті жертв Голокосту 27 січня
8. Створити музей Голокосту / Бабиного Яру та геноциду ромів в Києві
9. Міністерству освіти і науки України видати посібник з історії та культури національних меншин України

Збереження єдності України, миру і спокою в країні — наш спільний, святий громадський обов’язок!

10.12.2014 м. Київ

Happy-Sukkot-eCards 08.10.2014

images rus
IMG_101413 серпня 2014 року у Посольстві відбулась зустріч Посла Литовської Республіки в Україні Пятраса Вайтєкунаса, Директора Всеукраїнського Благодійного Фонду «Заради тебе» Юлії Голденберг і Директора Вільнюської єврейської громадської бібліотеки Жільвінаса Бяляускаса.
Ж.Бяляускас представив історію відкриття бібліотеки, яке відбулось 16 грудня 2011 року, і розповів про плани на майбутнє. Він виказав бажання налагодити співпрацю з зацікавленими українськими установами. Під час зустрічі було зазначено, що такі предметні зв’язки, обмін інформацією, книгами та культурними програмами мають гарні перспективи. Планується вже найближчим часом організувати презентацію у Києві Вільнюської єврейської громадської бібліотеки для більш широкого кола представників зацікавлених установ.

 

 

 

 

Благодаря нашим членам Правления и друзьям Фонда, мы смогли в очередной раз поддержать наших ребят, которые сейчас на востоке страны. Храни их Всевышний!
IMG_9808_1 IMG_9806_1IMG_9809_1 IMG_9834 IMG_9818_1

Дорогие ветераны!
Поздравляем Вас с праздником Победы. 
Желаем Вам крепкого здоровья и долголетия.

581707b3f194447
Pesach Greeting_Rus_e-mail

Наш фонд не мог остаться равнодушным к ситуации сложившейся с нашими военными, прибывшими из Крыма. Украинские морские пехотинцы – гордость нашей страны. Многие из них остались даже без личных вещей.
Благодаря членам нашего Правления и сотрудникам мы смогли обеспечить наших замечательных морских пехотинцев новыми удобными спортивными футболками.
Пожелаем ребятам удачи на новом месте службы на материковой Украине и мирного неба им и всем нам.
DSC06605_1 DSC06606 DSC06607DSC06610 DSC06608 DSC06609
DSC06613 DSC06611 DSC06612

happy_purim_38_2
234523452346
New-year-card-2014-HD-wallpaper_rus